Koło SITPChem przy Dyrekcji Naczelnej zaprasza członków stowarzyszenia na wycieczkę do CZECH WSCHODNICH zaplanowaną w dniach od 23 do 25 września 2022. 

Koszt uczestnictwa dla członków SITPChem- 590 zł, dla sympatyków- 890 zł

Zapisy przyjmowane będą w biurze Oddziału do 30 czerwca wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 300 zł.

Zaliczkę można wpłacić na konto bankowe SITPChem PEKAO S.A. nr 71 1240 2412 1111 0000 3610 7474

Programm wycieczki:

1 dzień - piątek

Wyjazd z Puław  o godz. 5:00. Przejazd przez Kraków, Katowice, Opole, Nysę do Przejazd do zamku Moszna - zwiedzanie jednego z najbardziej znanych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej
z przepięknym parkiem krajobrazowym.  Przejazd do niewielkiego miasteczka Javornik (Czechy Wschodnie), gdzie na szczycie wzniesienia Jánský Vrch położony w Rychlebských Horach, zbudowany został zamek. Pierwotnie renesansowy zamek, swój obecny barokowy wygląd zyskał w XVII wieku, otoczono go również pięknymi ogrodami i stał się własnością do II wojny światowej biskupstwa wrocławskiego. Przejazd do hotelu/pensjonatu w Kudowie Zdroju – zakwaterowanie. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po rynku miasta. Nocleg.

2 dzień - sobota

Śniadanie w hotelu. Przejazd do miasta Dvůr Králové nad Labem. Przejazd do unikalnego, jednego z największych w Czechach ogrodów zoologicznych w mieście. Największą jego atrakcją jest Afrykańskie Safari, gdzie na kilkunastu hektarach biegają liczne zwierzęta kopytne: różnego rodzaju antylopy, bawoły, zebry. Znajduje się tutaj jedna z najważniejszych na świecie hodowli afrykańskich zwierząt kopytnych. Zwiedzanie specjalnym autobusem, z którego pokładu ogląda się zwierzęta. Zwiedzanie unikalnego kompleksu barokowego w Kuks, którego otaczające rzeźby oszałamiają swym pięknem i ilością Przejazd do Jańskich Łaźni gdzie przed rokiem powstała ścieżka ponad koronami drzew - drewniana 45 m wieża widokowa (zejście lub zjazd 50 m spiralną rurą w dół). Ma ona długość ponad 1300 metrów i jako jedyna na świecie prowadzi gości również do podziemia; interaktywna ekspozycja przedstawia mikroświat gleby, od korzeni po najmniejsze zwierzątka.  Powrót do hotelu/pensjonatu w Kudowie Zdrój, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – niedziela

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Klasztoru Benedyktynów w Broumovie, którego wspaniała kolekcja rzeźb zdobiąca taras i portal bocznego wejścia do kościoła przyciąga uwagę każdego turysty. Zwiedzanie wnętrza z kościołem św. Wojciecha, piękną biblioteką oraz refektarzem, którego najcenniejszym eksponatem jest unikatowa replika Całunu Turyńskiego z 1651 roku (to jedyna kopia Całunu w Europie na północ od włoskich Alp). Zwiedzanie słynnego Browaru w Broumovie gdzie wyrabiane jest oryginalne piwo Opat nawiązujące swoją nazwą do dawnych założycieli browaru - zakonu benedyktynów w jednym z najstarszych klasztornych browarów w Czechach. To tradycyjne czeskie piwo odznaczające się lekko słodkawym, delikatnym i łagodnym smakiem z przyjemnym chmielowym aromatem i goryczką. Zwiedzanie browaru połączone z degustacją i zakupami. Zwiedzanie zamku w Nachodzie. wspaniałej rezydencji książęcej i majestatycznego kompleksu fortyfikacyjnego.  Obiad w restauracji na trasie powrotnej. Powrót do Puław ok. godz. 23.00.


Świadczenia zawarte w cenie:
- przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video),
- opłaty drogowe i parkingowe autokaru,
- opieka pilota – przewodnika (czechofila),
- zakwaterowanie; 2 x noclegi w hotelu/pensjonacie*** w Kudowie Zdroju (pokoje 2 osobowe z łazienkami),
- wyżywienie: 2 x śniadania (forma bufetu), 2 x obiadokolacje, 1 x obiad w restauracji na trasie powrotnej,
- opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny  i Turystyczny Fundusz Pomocowy,
- ubezpieczenie grupy,

  • Koszty wycieczki nie obejmują biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 1 300,00 CZK oraz 33,00 zł/os. (Zamek Moszna + zwiedzanie parku)

  • Uwaga; kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Koszty wycieczki uzależnione od dalszych ewentualnych wzrostów cen , które obecnie są niezbyt pewne !    Kalkulacja autokaru wykonana przy koszcie paliwa na poziomie 7,20 zł/litr/ON.

Członkowie Wspierający