W dniu 9 września 2022 odbyło się spotkanie członków stowarzyszenia w Kazimierzu Dolnym. Po krótkiej biesiadzie grillowej w Domu Dziennikarza udaliśmy się z naszym przewodnikiem na nocne zwiedzanie Kazimierza. Nasz kolega Tomek Drewienkowski z wielkim zaangażowaniem i pasją przedstawił nam historie i legendy Kazimierza Dolnego spacerując urokliwymi uliczkami. Potem wraz z pochodniami wędrowaliśmy po lessowym wąwozie.  Po aktywnym zwiedzaniu udaliśmy się na ciepły bigos ponownie do Domu Dziennikarza.

Ta wycieczka po bliskiej i znanej nam okolicy dała nam wszystkim uczestnikom zachętę na dalsze zwiedzanie naszego regionu. Planujemy zabrać chętnych na drugi brzeg Wisły do Janowca, następnie Nałęczowa, a w dalszych planach do Lublina.

Fotorelacja w galerii wycieczki

Nasze Koło Sitpchem przy Dyrekcji Produkcji wpadło na świetny pomysł aktywnego spędzenia czasu i zorganizowało rajd rowerowy. Podczas wyjazdu zwiedzano lokalną atrakcję turystyczną  Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu. Po długiej trasie uczestnicy zasiedli wspólnie do pikniku.

Gratulujemy inicjatywy organizatorom i zachęcamy do kontynuowania rajdów „SITPChemowych” w kolejnych sezonach rowerowych.