Zapraszamy na wykład: „Nowoczesne metody utrzymania ruchu w przemyśle chemicznym” który wygłosi pan Jerzy Marcinko Wiceprezes naszego Oddziału.

Wykład odbędzie się w ramach cyklu wykładów: "Przyjazna Nauka".

Termin: wtorek 26 października o godz 17.00

Wykład odbędzie się w trybie zdalnym. W celu skorzystania prosimy o zalogowanie się poprzez link:  https://vms.enot.pl/b/sit-qgj-smj następnie należy podać kod dostępu: 848190 oraz wpisać imię i nazwisko.

Autor wykładu Jerzy Marcinko jest absolwentem Wydziału Inżynierii Budowlanej i Sanitarnej oraz Wydziału Zarządzania i Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej, a także Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Ukończył również studia doktoranckie w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jest autorem/współautorem nowoczesnych technologii remontowych / naprawczych, ocen stanu technicznego i opinii rozwiązań projektowych z zakresu utrzymania ruchu oraz stanu technicznego obiektów przemysłowych /instalacji produkcyjnych i pomocniczych, budynków i budowli, antykorozji przemysłowej.

 

W dniu 10 czerwca 2021 r.  w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” w Puławach odbyła się jubileuszowa Gala z okazji 60-lecia Grupy Azoty PUŁAWY w trakcie, której została odsłonięta  tablica pamiątkowa pierwszego Dyrektora Zakładów Azotowych Mieczysława Kołodzieja - mecenasa kultury i sztuki.
Tablica ta umieszczona jest w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika". Inicjatorem powstania tej tablicy jest Oddział SITPChem w Puławach.
Odpowiednie pismo w tej sprawie zostało wysłane do Rady Miasta Puławy w październiku 2019 r.
Odsłonięcia Tablicy dokonali wnukowie Dyrektora, Członek Honorowy Oddziału SITPChem w Puławach - Andrzej Skalski przy udziale Prezesa Puławskiego Oddziału  SITPChem - Janusza Kucharskiego oraz  Prezesa Zarządu Grupy Azoty PUŁAWY Tomasza Hryniewicza
(Zdjęcia z uroczystości na tej stronie w zakładce GALERIA w folderze Inne)


Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza serdecznie zaprasza do udziału w konferencji „Chemistry Ukraina on-line”, która odbędzie się w dniu 26 maja 2021 r.

Tematem przewodnim konferencji będą możliwości Polsko-Ukraińskiej współpracy w sektorze chemicznym. W czasie konferencji poruszone zostaną tematy dotyczące: potencjału ukraińskiej branży chemicznej, zapotrzebowania Ukrainy na polskie produkty chemiczne, zasady eksportu polskich materiałów chemicznych na Ukrainę.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza.

Rejestracja na wydarzenie pod linkiem:
https://chemistry-ukraina-on-line.konfeo.com/pl/groups

Członkowie Wspierający